Delcastle Tennis Ladder - 2008 Tournament    
      Starting 9/20/2008      
               
Seed Round 1 Start Round 1 Quaterfinals Semifinals Final Champion  
               
      MAIN DRAW      
               
1   Bob Davis          
               
17 Lawrence Burke Saturday 11:30am - 17 Bob Davis        
      6-0, 6-0        
  Saturday 8:00am - 2 Lawrence Burke          
    7-6 (5), 6-3          
16 James Sauer   Saturday 2:30pm - 25 Bob Davis      
        6-1, 6-0      
9   Joe Horack          
               
    Saturday 11:00am - 18 Glenn Shealy        
      6-3 ,6-3        
8   Glenn Shealy          
               
        Sunday 8:30am - 29 Bob Davis    
          6-0, 6-2    
5   Paul Greenjack          
               
    Saturday 11:30am -19 Paul Greenjack        
      6-4, 6-1        
12   Sal Bordanaro          
               
      Saturday 2:30pm - 26 Nick Tan      
        6-4, 1-6, 10-2      
13   Aaron Ward          
               
    Saturday 8:30am - 20 Nick Tan        
      6-1, 6-0        
4   Nick Tan          
               
          Sunday 2:30pm - 31 Bob Davis  
            6-1, 7-5  
3   Bill Stimson          
               
    Saturday 8:30am - 21 Bill Stimson        
      6-3, 6-3        
14   Heng He          
               
      Saturday 2:30pm - 27 Matt Wentzel      
        4-6, 6-4, 11-9      
11   Jawahar Balakrishnan          
               
    Saturday 8:30am - 22 Matt Wentzel        
      6-0, 6-0        
6   Matt Wentzel          
               
        Sunday 8:30am - 30 Matt Wentzel    
          6-4, 4-6, 10-6    
7   Rob Allison          
               
    Saturday 8:30am - 23 Rob Allison        
      6-2, 6-2        
10   Doug Cridland          
               
15 Paul Anderson   Saturday 3:30pm - 28 Gary Robinson      
        6-3, 7-6 (5)   Matt Wentzel  
  Saturday 8:00am - 15 Kim Svendsen       2nd Place Main Draw  
    5-7, 7-5, 10-4          
18 Kim Svendsen Saturday 11:30am - 24 Gary Robinson        
      6-2, 7-6 (5)        
2   Gary Robinson          
               
               
               
  Round 1 Quaterfinals Semifinals Final Consolation Champion    
               
      CONSOLATION DRAW      
               
    Lawrence Burke          
    From 17          
  Paul Anderson   Lawrence Burke        
  From 15 Sunday 8:30am Default        
    Joe Horack          
  Saturday 3:00pm 6-1, 7-5          
  Joe Horack   Sunday 8:30am Sal Bordanaro      
  From 18     6-4, 6-4      
    Sal Bordanaro          
    From 19          
      Sal Bordanaro        
    Sunday 8:30am Default        
    Aaron Ward          
    From 20          
        Wednesday 5:00pm Heng He    
          6-4, 6-1    
    Heng He          
    From 21          
      Heng He        
    Saturday 2:30pm 6-4, 6-0        
    Jawahar Balakrishnan          
    From 22          
  Doug Cridland   Sunday 2:30pm Heng He      
  From 23     6-2, 6-2      
    Doug Cridland          
  Saturday 11:30am 6-4, 6-2          
  James Sauer   Kim Svendsen   Sal Bordanaro    
  From 2 Saturday 2:30pm 2-6, 6-1, 10-3   2nd Place Consolation Draw    
    Kim Svendsen          
    From 24